MDF nacinany  FIBRAFORM®

Płyta MDF o specjalnych włóknach nacinana wzdłuż jednego z boków celem wygięcia. 

Nacięcia są prostokątne na szerokość 2mm i na głębokość o 1,4mm lub 1,8mm mniejszą niż grubość samej płyty. Zaletą jest łatwa adaptacja do form giętych. Produkt nadaje się do łączenia z innymi materiałami giętymi. Realizacje typu lady.

 

 

Płyta MDF grubości 3mm

Płyta MDF obustronie laminowana - stosowana jako dno szuflad w meblach narażonych na wilgoć (meblach łazienkowych), na sufity przyczep campingowych. Jest znacznie bardziej odporna na zarysowania niż płyta HDF lakierowana.

 

Sklejka elastyczna  SUPERFORM®

Po ostatecznym unieruchomieniu zachowuje dużą sztywność. Można nadawać jej dowolnie zaprojektowany kształt. Sklejka może służyć również jako „narzędzie” do wykonywania matryc wklęsłych i wypukłych. Kształty okrągłe i owalne można uzyskać bez stosowania specjalnych maszyn i robocizny jak w przypadku tradycyjnego gięcia sklejki na gorąco. Jest doskonałym materiałem służącym do aranżacji wnętrz ze względu na swój niewielki ciężar i łatwość obróbki doskonale nadaje się do obłych konstrukcji  sufitów, ścian lub filarów.

 

 

Płyta hybrydowa MDF/wiórowa  SUPERPAN® ( na zamówienie )

Połączenie płyty MDF z płytą wiórową. Zewnętrzne warstwy płyty to cienka warstwa płyty MDF a środek to płyta wiórowa, całość prasowana jest łącznie podczas jednego procesu. W wielu przypadkach może stanowić zastępstwo dla MDF jak choćby w postformingu. Przy zamknięciu krawędzi obrzeżem bądź postformingiem świetnie nadaje się pod lakierowanie. Występuje w grubościach od 8 do 40mm.

Zewnętrzna warstwa MDF nadaje płycie idealną gładkość.

 

 

Na zamówienie:

  • płyty wiórowe wilgocioodporne
  • płyty MDF wilgocioodporne
  • płyty wiórowe laminowane i surowe oraz  MDF trudnozapalne:

http://www.mdm.kronopol.pl/Plyty-niezapalne/KRONO-STOP-FIRE-niezapalne-plyty-wiorowe-i-MDF